Motivující zprávy ze sociálních sítích podporují Andreje Babiše i v době, kdy mu není do zpěvu. Právě proto se zřejmě ozval i pan Dobrota, kterého majitel hnutí ANO cituje na své facebookové stránce. Je škoda, že už se nedá moc věřit tomu, že by tento člověk opravdu exministrovi financí napsal. Pamatujeme si přece, že pozitivní komentáře „psala“ Babišovi i Miss Texas nebo manželka fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviče.

Je určitě možné, že opravdu František Dobrota pár řádků svému oblíbenému politikovi poslal, ale dá se tomu ještě věřit? Marketingový tým, tvořící image mocnému oligarchovi, dokáže vymyslet téměř všechno, na co si dokážeme vzpomenout, a určitě ještě neukázal to nejlepší.

Jak se bude smyčka okolo krku Andreje Babiše stahovat, přijdou na pomoc určitě i další postavy, nejen ten, kdo „má hodně dětí a jednu starou babičku“. Zatím je do zbraně povolán především Jaromír Jágr, který si zřejmě před časem na Čapím hnízdě vyzvedl „notičky“, aby věděl, kdy přijde jeho čas.

Další však už určitě čekají. Mezi známými podporovateli, mezi které patří třeba Jiří Ovčáček, Richard Krajčo nebo Josef Váňa, by se mohla objevit i daleko zajímavější jména.

Nabízí se třeba známý detektiv Columbo, který objasní dotace na Babišovu farmu, nebo někdo se superhrdinů. Do holdingu by se za předpokladu slíbené ministerské funkce určitě rády připojily i některé pohádkové postavy. Jde jen o to, do jaké míry si píáristé pustí svou představivost.

Dalo by se Princezně koloběžce první nabídnout ministerstvo dopravy, Hurvínkovi školství, obranu by skvěle obstaral třeba Rumcajs a finance by mohl dostat Strýček Skrblík. Ten je sice ze zahraničí, ale to už jsme si u našeho šéfa státní kasy zvykli.

Boj o volební vítězství bude ještě zajímavý a hnutí ANO by se nemělo bát použít k podpoře kohokoliv.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora