Jako správný ochránce svého šéfa se pustil na Twitteru do veřejnoprávní televize Jiří Ovčáček. Hradní mluvčí totiž obvinil Českou televizi, že videa, která se včera objevila na internetu a na nichž je vidět Zemanovo nehorázné chování, jsou zmanipulovaná. Lež se tak opět stala hlavní dorozumívacím prostředkem prezidentské kanceláře.

Hradní hlásná trouba ovšem nějak zapomněla vysvětlit, čím by měly být záběry české hlavy státu veřejnoprávním médiem ovlivněny. Na jednom videu jasně Zeman ukázal, že si neváží svého předchůdce Václava Havla, když se při návštěvě půdy Rady Evropy nezašel podívat na výstavu věnovanou prvnímu prezidentovi České republiky, přestože ji měl jen pár metrů od sebe.

Druhý záznam ukazuje Zemana, který říká: „Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju.“ Není jasné, kde by měla být tato videa zmanipulována. Jde pouze o jasné důkazy buranského chování české hlavy státu, která znovu přesvědčuje, že kromě své osoby si neváží vůbec nikoho a novináři doslova pohrdá.

Ovčáček by si místo nadávání na Českou televizi měl raději uklidnit svého šéfa a vysvětlit mu, že jeho chování je hanbou pro celou naši republiku. Přes neakceptovatelné vyjádření podpory ruské anexe Krymu totiž Miloš Zeman dělal ostudu i mimo hlavní sál.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora