Šokující informace o abstinenci českého prezidenta dnes zaskočila celý národ. Titulní strana Lidových novin ovšem lhala. Oznámil to sám postižený, Miloš Zeman. Jak pravil na tiskové konferenci zakončující jeho návštěvu Ústeckého kraje, popijí dál a s velkou chutí. Občan, který chtěl mít o hlavu státu starost, se nemusí bát. Jedeme dál močálem černým, kolem bílých skal, řekl by klasik.

Zpráva o Zemanově nepití se sice již od počátku zdála z oblasti sci-fi, ale vzhledem k tomu, že ji v rozsáhlém materiálu přinesly Babišovy noviny, zdálo se, že by na ní trochu pravdy být mohlo. Blíž k Hradu totiž mají snad jen Parlamentní listy a Blesk.

Prezident však všechny obavy z nemoci, která by ho donutila přerušit jeho dlouholetou zálibu, rázně rozprášil. Tím ovšem také trochu vysvětlil své jednání a nehorázné výroky, které mu nejsou cizí. Často si totiž rozumně přemýšlející člověk musí lámat hlavu nad tím, jak střízlivého muže něco takového napadne.

Je to velká úleva, že hlava státu onu poslední větu na dnešní tiskové konferenci pronesla, ačkoliv se nikdo na nic neptal. Takhle nebude jeho prohra v lednových volbách sváděna na špatný zdravotní stav.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora