Byla by to krásná představa, kdyby se jí ovšem dalo alespoň na malý moment věřit. Prezident republiky nebude uže třeba říkat o předsedovi vlády, že se chová jako svině a pokusí se o konstruktivnější kritiku. Jak hezky se to poslouchá, tak málo je reálné, že se to stane. Démoni, kteří ovládají mysl nemocného prezidenta, to nedovolí.

„Mohu vám slíbit, že omezím své projevy nesouhlasu a nebudu už označovat některé politické antitalenty animálními termíny,“ řekl Zeman při návštěvě na Vysočině. Těžko však říct, v jakém rozpoložení se zrovna hlava státu nacházela a především, dá se soudně uznanému lháři ještě něco věřit?

Miloš Zeman ztrácí sílu a místo úderného argumentačního tlaku se často uchyluje k nadávkám a urážkám. Mnohým to přijde jako „lidové“ a takzvaně „na hrubý pytel, hrubá záplata“. Tak to ovšem není. Je to ostuda, která nemá obdoby. Z reprezentativního představitele státu se stal člověk, u kterého se bojíme, co zase řekne, nebo udělá.

Říká se, slibem nezarmoutíš, ale je třeba si jasně uvědomit, kdo ho dává. A pokud máme špatnou zkušenost s držením daného slova, neměli bychom lidem, pro které je lež samozřejmostí a normou, věřit ani pozdrav.

Možná by stálo za zvážení pro sázkové kanceláře, zda nevypsat kurzy, dokdy se Zeman dokáže vyhnout „animálním termínům“.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora