Když se před časem slavilo výročí hrdinského činu československých parašutistů, kteří spáchali atentát na Heydricha, prezident Zeman odmítl ocenit Jana Kubiše. Dnes se manželka hlavy státu nechává fotit u rodného domu odvážného muže a pokládá sem kytici. Drzost, výsměch nebo jen potřeba se ukázat?

Kolem vyznamenání Jana Kubiše vznikla obvyklá hradní informační blamáž, ale přece jen se dá víc věřit slovenskému prezidentovi než našemu hradnímu pánovi. Kiska ocenil Gabčíka a chtěl, aby se Zeman připojil a stejně se zachoval i k dalšímu hrdinovi našich dějin. Ovčáček a spol. sice tvrdí, že to není pravda a na Hrad žádný návrh nepřišel, ale, jak napsal tiskový mluvčí slovenského prezidenta: „No comment.“

O to víc zarážející je fakt, že se první dáma při návštěvě kraje Vysočina najednou objeví u pomníku, který u domu, kde žil, Jan Kubiš má.

Těžko si představit, že by si Miloš Zeman uvědomil, že se opět zachoval jako hulvát, a poslal manželku, aby se místním omluvila. Jde spíš o jakýsi pokus o zlidštění prezidenta, který dennodenně dává najevo, že si neváží nikoho, kromě sebe a pár vyvolených.

Návštěva paní Zemanové je tedy pouhým marketingovým tahem, který má pomoci současnému prezidentovi ke znovuzvolení. Proto by se možná v tento moment neměla brát jako jeho žena, ale spíš jako vedoucí volebního štábu.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora