Policie České republiky požádala předsedu poslanecké sněmovny Jana Hamáčka o vydání dvou poslanců k trestnímu stíhání. Jedná se o poslance Andreje Babiše a poslance Jaroslava Faltýnka. Vyšetřovatel policie se domnívá, že oba společně spáchali trestný čin dotačního podvodu.

Příští pátek bude jednat mandátový a imunitní výbor o tom, zda oba poslanci budou pro tento konkrétní trestný čin zbaveni imunity. Rozhodnutí výboru je zřejmé. Babiš nenávidí parlament právě proto, že ho nemůže ovládat. Je téměř jisté, že výbor Babiše a Faltýnka policii vydá a že jim bude sděleno obvinění z dotačního podvodu.

Tato zpráva může zcela převrátit situaci v České republice. Babiš se nemůže stát premiérem, když bude zároveň trestně stíhaný za dotační podvod. To by už opravdu vyšli lidé do ulic.

Je to zcela nová situace a ukazuje se, že lidé, kteří Babišovy podnikatelské a mocenské metody dlouhodobě kritizovali, měli pravdu.

Jasným signálem, že má Babiš velký problém, je jeho hluchý telefon. Stále mu zkoušíme telefonovat, aby se mohl k věci vyjádřit. A nic.

Předseda hnutí ANO už několik dní vykazoval známky nervozity. Dnes je ale situace jasná. Má problém a zašívá se. Nebojí se, že své sny bude snít ve vězení?

A kde jsou teď všichni jeho nohsledi? Kde je pan Macháček a paní Jourová?

Kde je pan Léko a pan Plesl? Co tomu řekne pan Kamberský a pan Zvěřina?

Jak dnes večer asi bude chutnat poslanci Komárkovi jeho Vodňanské kuře?

Kdo nám teď vysvětlí, co se tu v posledních čtyřech letech dělo?

Pavel Safr Twitter Banner

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora