Šéf hnutí ANO, trestně stíhaný Andrej Babiš, sdělil svým voličům, kdo by měl být prezidentem. Bude volit prezidenta Miloše Zemana, svého známého spojence.

„To vyjádření je za Andreje Babiše. Není to vyjádření ani hnutí, ani neapeluji na naše voliče,“ zdůraznil předseda vlády. Babiš, který v minulých volbách volil Karla Schwarzenberga, Zemana chválil kvůli přístupu k uprchlické krizi a ke kvótám.

„Bylo by dobré, kdyby spojoval a nerozděloval,“ prohlásil Babiš. „Chápu, že se to někomu nemusí líbit,“ dodal s tím, že se Zemanem nemá žádné dohody.

Babiš nechal novináře čekat na ohlášenou tiskovou konferenci hodinu a čtvrt.

Toto naleznete na webu hnutí ANO:

Babiš řekl, že má se Zemanem i spory – zjevně se mu nelíbí požadavek na 101 hlas. Jedna z novinářek Babišovi připomněla, že Zemana kritizoval a označoval ho za „pokračovatele Klausova mafiánského kapitalismu“. Babiš uvedl: „Pan prezident neměl v otázce Unipetrolu dostatek informací.“ Kvůli Unipetrolu prý Babiš napsal Zemanovi dopis a kritiku na svou adresu bral jako politické vyjádření.

A proč Babiš dříve upřednostňoval Schwarzenberga? „Já jsem neměl dostatek informací,“ tvrdí.

Josef Kopecký z iDNES.cz se zeptal, zda s Babišem jednali pánové Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Zeman na stejný dotaz uvedl, že takovou věc vyloučit nemůže. „Ano, je pravda, že mě pan Mynář požádal o schůzku,“ doplnil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora