Německá kancléřka Angela Merkelová dala najevo, že nehodlá nové populistické italské vládě udělat život jednodušší.

V rozhovoru s listem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung sdělila, že princip solidarity mezi členy eurozóny by neměl přeměnit skupinu zemí platících eurem z měnové unie v unii sdílející dluhy. Její výrok naznačuje, že odpuštění dluhů Itálii není pravděpodobné.

Média nedávno informovala, že italské vládní populistické strany Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S) plánují požádat Evropsku centrální banku, aby jim odpustila dluh 250 miliard eur (6,5 bilionu Kč). Merkelová na dotaz listu na její názor uvedla, že solidarita mezi členy měnové unie je důležitá, neměla by však vést k dluhové unii.

Nová italská vláda vyvolává na evropské scéně obavy, protože její politici používají k podepření svých úmyslů značně ostrou rétoriku.

Merkelová telefonicky pogratulovala novému italskému premiérovi, kterým je Guiseppe Conte, a pozvala ho na jednání do Berlína. Sdělila také, že je ochotná jednat s novou italskou vládou o zvýšení míry zaměstnanosti mezi mladými lidmi v Itálii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora