Tak to je fakt smůla. Poté, co konečně odešel z Prahy Obamův velvyslanec Shapiro, který měl zakázaný vstup na Hrad, se mělo všechno zlepšit a vypadalo to, že Donald Trump už se nemůže dočkat, až Zemana přivítá v Bílém domě. Jenže pořád nic a teď ještě americká ambasáda na svém Twitteru podpořila celistvost Ukrajiny včetně Krymu. To už je, by se dalo říci, jemný – tvrdý vzkaz. Nezbude asi, než zakázat vstup na Hrad i novému americkému velvyslanci.

Chudák Zeman nepochopil, že opravdu nikoho moc nezajímá. Je menší hráč než třeba takový Asad v Sýrii. Pro samotného Putina, který je jistě inteligentní člověk (navíc zřejmě stále střízlivý), je jen takový malý a trochu obtížný pěšáček, který plní svou malou roli a jenom tu. Takový Kadyrov v Čečensku je aspoň lump velkého formátu.

Panu Kmoníčkovi je třeba do Ameriky nějak neformálně vzkázat, ať se s tou audiencí v Bílém domě moc nesnaží a lobbisty nenajímá. Ono to asi nemá cenu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora