Výmluvy, nepravomocná rozhodnutí, odkládání, zametání pod koberec. To všechno provází dlouholetou kauzu premiéra v demisi Andreje Babiše, který je od dnešního dne jasně a nezpochybnitelně oprávněně veden jako agent Státní bezpečnosti. Opravdu s ním i teď, když už další argumenty opravdu nejsou třeba, někdo chce sestavovat vládu?

Hranice možného jsou v České republice posunuty už dávno. Babiš vlastní média, je trestně stíhán a má tak gigantický střet zájmů, že to téměř jinde nemá obdoby. Vážně je ale možné nadále mlčet k jeho minulosti?

Média se tomu stále vyhýbají obloukem, samozřejmě zejména ta, která Babiš koupil (právě proto to také udělal). Je ale jasno: Andrej Babiš musí v politice skončit a je naprosto jasné, že s ním žádná slušná strana nemůže v žádném případě spolupracovat.

Toto není žádná kampaň nebo účelovka, to je nezměnitelné rozhodnutí nezávislého soudu suverénního státu. Státu, do kterého by měl brzy zamířit nově zvolený prezident Miloš Zeman na svou první zahraniční cestu. Ten Miloš Zeman, který Babišovi poskytl bianco šek na sestavování druhé vlády, která bude pravděpodobně založena na podpoře extremistů.

Je nepřijatelné, aby byl agent StB vysoce postaveným politikem, natož premiérem. Kdy už se česká společnost probudí a postaví se tak alarmující věci, jako je takto problematická minulost? Co ještě se bude muset stát?

Ohrožujeme tím nejen postavení České republiky mezi civilizovanými zeměmi, ale pošlapáváme veškerá morální a hodnotová kritéria nastavená po roce 1989. Česká republika je demokratickou zemí, která patří do rodiny západních, civilizovaných států.

Řekněme to jasně: Estébák premiérem být nemůže.

Agenti StB v Česku nabývají na síle. I proto potřebujeme svobodná mdia. Podpořte nás prosím nákupem předplatného Revue FORUM ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora