Boleslav Buzek v minulém týdnu představil trestní oznámení na Andreje Babiše, který podle šéfa iniciativy Radostné Česko bez EET podněcuje nenávist proti živnostníkům. Exministr financí se brání, že jde o kampaň proti němu, což však Buzek odmítá.

Andrej Babiš v rádiu Impuls zareagoval na trestní oznámení, které na něj podal Boleslav Buzek, ale také předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek a podnikatelka Klára Novotná, která se na internetu zviditelnila jako „Drzá Klára“.

Podle zakladatele Radostného Česka bez EET však šéf hnutí ANO pouze pokračoval v podněcování k nenávisti, za což na něj míří zmíněné oznámení. „Konkrétně Babiš řekl: Vadím lidem, kterým jsem zabránil podvádět na daních,“ píše Buzek na svém facebookovém profilu.

„Tak aby měl pan Babiš jasno. Proti zvrhlé EET vystupují především poctiví podnikatelé (nepoctiví na sebe nebudou upozorňovat). Nemám problém pro čistotu konfrontace zveřejnit své přiznání, kde ačkoliv mám řádově nižší zisky, platím dvojnásobnou daň než ultrahamoun AB,“ vzkazuje podnikatel bývalému šéfovi státní kasy.

Kriticky pokračuje i v další části svého statusu. „Nic proti přiměřeným optimalizacím, ale kdyby všichni platili daně jako bývalý ministr financí v průměru do 0,5 %, tak učitelé a zdravotní sestry pracují za lístky na jídlo, hasiči jezdí v multikárách a vzdušný prostor chrání proti migům nebo únoscům letadel statečná letka Zlínů 142,“ upozorňuje Boleslav Buzek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora