Deník Právo přinesl v sobotním vydání rozsáhlý rozhovor s ministrem financí Andrejem Babišem. „Žádných daňových podvodů jsem se nedopustil, ale tradiční partaje a jim stranící novináři se mě rozhodli zničit i za pomoci evidentních lží.“ Těmito slovy se Babiš hájí v kauze korunových dluhopisů. Podstatu jeho sdělení přinášíme zde. Celý rozhovor je možné číst na serveru Novinky.

Pane ministře, v médiích se stále propírají vaše příjmy. Nakolik si myslíte, že vás poškozuje, jak se zamotáváte do vysvětlování svých majetkových poměrů?

Vůbec není pravda, že se do něčeho zamotávám, a naprosto odmítám osočení z daňových podvodů. Nikdy jsem nic takového neudělal, všechno jsem už opakovaně vysvětlil.

Bohužel to ale jde dost těžko, když se proti vám vede organizovaná kampaň postavená na cílených lžích, kterou neustále živí tradiční politici v čele s panem SobotkouKalouskem a jim názorově blízkými novináři, které nezajímá, co říkáte.

Marketingové oddělení ČSSD dokonce tento týden poslancům rozesílalo kuchařku, jak na mě útočit ve Sněmovně, v médiích a na sociálních sítích. To je jen další důkaz, že jde o organizovanou kampaň. Ono se pak těžko něco vysvětluje, když to někdo nechce slyšet.

Nechce slyšet, nebo v tom máte nepořádek?

Tak to ale vůbec není a přestaňte něco takového podsouvat. Jeden případ za všechny – pan Kalousek prohlásil, že jsem prodal svoje společnosti své vlastní firmě a ta si prý díky tomu mohla o 748 miliónů snížit daňový základ a méně odvádět do státního rozpočtu. Proboha, vždyť se stačí podívat do zákona o daních z příjmů, který to zakazuje!

Takže pan Kalousek buď nezná zákon, což by jako bývalý mnohaletý ministr financí vědět mohl, ale spíš úmyslně lže. Nestydí se to říct, což okamžitě převezmou protibabišovské servery stejně ochotně jako lživé články bývalé zaměstnankyně Mafry, která tu tvrdí, že jsem neměl peníze, tu že nešly z mého účtu. Těch lží, které zazní a pak odezní, je pak spousta.

Je také kampaň, když vám nesedí příjmy v dokumentech posílaných do sněmovny se závěry vašeho auditu?

Ne, šlo o omyl mé účetní, která zaměnila částku po zdanění s částkou před zdaněním. Každý se může splést, a tu nesrovnalost jsem hned vysvětlil. Moje příjmy byly dostatečné a audit to prokázal. To je podstatné. Ale kdo to nechce chápat, tak to nebude chápat a dál to bude živit.

A já to mohu stokrát vysvětlit a stokrát vyvrátit, ale ten systém, ten matrix, ta kampaň jede dál. Takže mi nepodsouvejte, že se do něčeho zamotávám. Opakuji, je to organizovaná lživá kampaň tradičních politiků a někteří novinářů, kteří jsou na ten matrix napojeni.