Andrej Babiš vydal reakci k žádosti policie o jeho vydání kvůli trestnímu stíhání. Myslí si, že ho jakýsi systém chce zlikvidovat. Ze zahraniční dovolené vzkázal, že si připadá jako v 50. letech.

Babiš vydal vyjádření serveru novinky.cz: „Jde o poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat a o dlouhodobě plánovanou akci mě kriminalizovat. O těchto plánech jsem poprvé slyšel už v dubnu, povídali si o tom poslanci ve sněmovně. Načasování je jasné, je to snaha ovlivnit volby. Jsme jak v 50. letech,“ řekl Právu.

Narážkou na 50. léta měl Babiš zřejmě na mysli dobu, kdy komunisté vraždili, věznili a mučili elitu této země. Babiš a jeho rodina patřili před rokem 1989 k prominentním komunistům.

Babiš ve svém vyjádření pro Českou televizi útočil na vyšetřovatele. Ví, kdo jeho kauzu vyšetřuje. Řekl, že policista „Nevtípil je veden kmotři“. Ve svém vystoupení byl evidentně hodně nervózní.

,,Policie ČR požádala sněmovnu o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání. Ctím presumpci neviny, nevyzývám jmenované poslance ke složení mandátu a vím, že o vině a trestu může rozhodnout jen nezávislý soud. Ohrazuji se však proti tomu, aby se Andrej Babiš srovnával s oběťmi 50. let. Kariéra jeho rodičů i jeho samotného je založena na vraždách, loupežích a pronásledování demokratů v 50. letech. Pokud se s těmito oběťmi dnes Andrej Babiš srovnává, je to cynické a morbidní chucpe a urážka umučených,“ uvedl k Babišovým výrokům předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora