Hnutí SPD by mělo získat jednoho z místopředsedů sněmovny, stejně jako předsedu hospodářského a bezpečnostního výboru. V úterý se na tom shodli zástupci SPD s představiteli hnutí ANO. Stalo se tak výměnou za to, že se šéfem sněmovny stane Babišův poslanec Radek Vondráček.

Poprvé v české historii se děje, že extremisté, kteří otevřeně hlásají xenofobní názory, které jsou mnohdy za hranou zákona, jsou zváni na vážná jednání s politickými stranami, dělají se jim ústupky, a navíc je jim věnován tak zásadní výbor, jako je ten bezpečnostní. I bez zpráv BIS je přitom patrné, že je to Okamurova strana, která u nás zastupuje ruskou pátou kolonu.

Je neskutečné, kam ANO českou politiku posouvá. Poslední krok se dá dokonce označit za ohrožení bezpečnosti našeho státu, za ztrátu důvěryhodnosti vůči partnerům a za krok, kterým opravdu zásadním způsobem hazardujeme s pověstí, kterou Česká republika ve světě dlouhá léta měla.

Tomio Okamura je nebezpečný člověk a extremista, který už jednu stranu vytuneloval. Andrej Babiš se tváří jako liberál, píše dopisy zástupcům Evropské unie a schází se s nimi, aby ukázal, že hnutí ANO patří do liberální frakce ALDE.

Nepatří. Pakty s touhle nahnědlou partají, jakou SPD jednoznačně je, musí každý soudný člověk odmítnout. Ale to se nestane, místo toho se budou připravovat další dohody, navíc ještě s komunisty, Babiš se bude schovávat za rozhovory na CNN a dělat ze sebe konstruktivního demokrata.

Nezbývá tak než vzkázat evropským politikům: Vzpamatujte se. Hnutí ANO není jen stranou jednoho muže, který je trestně stíhán a v zásadním střetu zájmů. Tohle hnutí spolupracuje s tou největší rasistickou špínou, kterou v Česku máme.

Tohle je podle Evropské unie liberál?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora