Miloš Zeman přivítá na Hradě svého „kolegu ve zbrani“ Andreje Babiše. Tuto nepřekvapivou informaci přinesl nejinformovanější hradní web Parlamentní listy, kterým to kupodivu ochotně sdělil Jiří Ovčáček. Prezident bude jako již po několikáté radit svému příteli ve chvíli, kdy se exministr financí dostal do úzkých.

Zatím se však nikdy nestalo, aby se Babiš ocitl v situaci, která ho může stát nejen politickou kariéru, ale především svobodu. Za podvod na dotacích pro Čapí hnízdo mu totiž hrozí až deset let vězení.

V Miloši Zemanovi však majitel hnutí ANO opět najde oporu a zřejmě i vymyslí společnou komunikační strategii, se kterou budou vystupovat na veřejnosti. Zatím je totiž jasný pouze fakt, že hlava státu, jako obvykle, za oligarchou stojí. Zpochybnil totiž práci policie, hovoří o politické objednávce, a dokonce předem deklaruje, že Babiše udělá předsedou vlády i v případě, kdy by exministr seděl ve vazbě.

Je ovšem nutné dobře doladit podrobnosti a hlavně zjistit, co Babiš může nabídnout za neochvějnou podporu z Hradu. Nabízí se samozřejmě podpora Zemana z hnutí ANO v prezidentské volbě, ale to by stačit nemuselo.

Hradní pán se totiž nechal slyšet, že nehrozí, aby Babišovi udělil milost, protože není dostatečně „dobrý“ jako Jiří Kajínek. A změnit toto rozhodnutí bude drahá záležitost a třeba tlačenka, již přinesl prezidentovi bývalý šéf státní kasy při minulé návštěvě, by to určitě nevyřešila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora