Je to právě pět let, co na Úřad vlády dorazila policejní jednotka. A také dorazila do bytu ředitelky sekretariátu premiéra a odvedla ji v poutech.

Na dramatické tiskové konferenci vystoupili dva – na první pohled poněkud nestandardní – představitelé policie a justice a vyděsili českou veřejnost odhalením „největší korupční aféry naší novodobé historie“.

Dnes víme, že to byl podvod. Žádný soud tuto chiméru nepotvrdil. Ale stalo se to, co se mělo stát: Změnil se politický systém v České republice. Ke slovu se dostali absurdní komedianti známí z recepcí na ruské ambasádě. Parlamentní listy, ukázkový nástroj ruské subverze, se staly prezidentským médiem. 

Krátce před tím koupil chemický magnát Andrej Babiš vydavatelství Mafra a tím i dva deníky, které reprezentovaly liberální, prozápadní a antikomunistické hnutí v české společnosti. Tyto noviny se zcela proměnily a začaly podporovat destrukci dosavadních hodnot. Následně se zhroutila voličská podpora demokratickým stranám. Z celého reformního polistopadového politického proudu, který dovedl Českou republiku k současné prosperitě a vazbě na nejcivilizovanější část světa, se stala menšinová parta otloukánků.

A nyní jsme tam, kam celá tato akce směřovala. Prezident Zeman, věrný své logice pomsty, doporučil chemickému magnátovi Andreji Babišovi, který se proslavil falšováním dotačních pravidel Evropské unie, aby sestavil vládu s podporou komunistů a rasistů. A chudákovi Babišovi nezbývá, než takovou vládu udělat.

Přitom Babišovi v jeho emancipační snaze tolik lichotilo, že se mohl na Západě potkávat s civilizovanými lidmi. Jistě že ve svém mocenském vzestupu Babiš využil společenský rozvrat, který nám tu vyrobila ruská rozvědka a všechny ty idiotské ruské weby a stupidní řetězové maily důchodcům. Ale on by tolik chtěl z ruského výtahu přestoupit do evropského. Jenom to nejde. Babiš musí odkrýt, že je lídrem antidemokratických extrémistů.

Andrej Babiš je totiž celou svojí politickou kariérou svázaný s antidemokratickým politickým proudem, který tu vyvolala proruská pátá kolona. Aniž by to tak zcela chtěl, tak k nim patří. Hlasovací koalice ve sněmovně je toho důkazem. Zároveň je ale Babiš tak inteligentní a má tak racionální zájmy, že okamurovský i komunistický přívažek považuje za kouli na noze. Je to jeho past. Dobře ví, jaká je to ostuda před Evropou, když má takové kamarády.

Ale nemá jinou možnost. Asi chtěl zpívat s anděly, ale nezbude mu nic jiného než výt s vlky. Díky vlkům se totiž dostal k moci. A navíc je sám vlk.

Koalice ANO, KSČM a SPD je hotovou realitou už od voleb. Že by to chtěl Babiš nějak zakrýt před západním světem, tomu rozumíme. Je to totiž velká ostuda. Na každém jednání v Evropě bude mít Babiš boty od hnoje. Ale vždyť je to největší zemědělec s největšími evropskými dotacemi. Tak proč ne? Češi už stejně nemají díky prezidentovi dobrou vizitku, takže se to asi nějak ztratí. Evropa se teď navíc bude spíše zabývat Orbánem, jehož nestoudnost je pro ni pochopitelnější.

To, co se stalo s naší zemí od roku 2013, kdy jsme se v mediální hysterii rozhodli vypořádat s korupcí, je jedno velké národní selhání. Dali jsme moc do rukou lidem, kteří ji mít nemají. Příčiny jsou zřetelné, ale mnohem více než rekriminaci našich chyb potřebujeme najít zpátky cestu k důstojnosti.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora