Šéf hnutí ANO Andrej Babiš cestuje po republice a fotí se, kdekoli může. Jenže ne vždycky z toho všichni mají radost, jako například město Jemnice, které pořádalo historické slavnosti, na nichž ale Babiš rozdával svou knihu a informace o své návštěvě zveřejnil na svém facebookovém profilu.

V sobotu 17. června se mezi Babišovými příspěvky objevila fotografie s popiskem: „Jemnice právě teď.“ Na ní byli dva muži v historických oblecích i s knihou O čem sním, když náhodou spím. A Babiš tak opět vypadal jako ten, kdo neustále jezdí mezi svůj lid.

Zástupci města si to ovšem nenechali líbit a uveřejnili následující prohlášení: „Návštěva Andreje Babiše byla pouze na pozvání místní organizace ANO v Jemnici a byla původně prezentována jako osobní návštěva. Průběh této tzv. „osobní“ návštěvy považujeme za zneužití naší historické slavnosti Barchan ke zviditelnění se v rámci předvolební kampaně. Slavnost Barchan byla vždy vnímána jako akce určena především pro místní občany a oficiálně byli zváni hosté, kteří měli vazbu na kulturu (krajský úřad, ministerstvo, Národní ústav pro lidovou kulturu atd.).“

Není to poprvé, kdy Babiš zneužil cizí akci pro svou sebepropagaci. Dobřichovičtí divadelníci se například vymezili proti Babišově pozvánce na jejich Pochod Karla IV.

„Musím se kategoricky ohradit proti zneužití jména našeho spolku v pozvánce člověka, kterého jsme nikam nezvali, nepřejeme si, aby se o nás jakkoliv otíral, a rozhodně s ním nechceme mít nic společného. Je to naprostá neomalenost a arogance moci takto zneužívat tradiční akci s tradičními pořadateli. Do letošního roku to byla navíc vždy akce zcela apolitická, kde nikdo neřešil, kdo je kdo a koho volí či s kým sympatizuje, byť dolní tok řeky Berounky se svým okolím je od počátku nově nabyté svobody tradičně pravicový a v tomto je po celou dobu zcela konzistentní. Vy, kteří dorazíte do cíle pochodu na Karlštejn, vězte, že s Babišem nemáme nic společného, a pokusme se ho všichni společně vypískat, v ještě lepším případě vymáchat v Berounce, aby si tuhle svou drzost pamatoval co nejdéle!!! Za tuto pomoc všem předem děkují členové Dobřichovické divadelní společnosti,“ napsal tehdy Jiří Geissler, hospodář a člen umělecko-provozní rady Dobřichovické divadelní společnosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora