Milion chvilek pro demokracii. Tak se jmenuje petice proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Je otázkou, zda se podaří opravdu dosáhnout milionu podpisů, marketingový tým hnutí ANO ale jistě není spokojen se současným výsledkem: Hranice 100 tisíc podpisů byla dávno překročena.

„Z celé řady důvodů. Část z nich jsou důvody principiální – proč není obecně přijatelné mít trestně stíhaného premiéra, ať je to kdokoliv. Druhá část důvodů se týká konkrétní osoby Andreje Babiše a jeho kauzy,“ píší na webu petice organizátoři.

Petice bude na webu dostupná přesně sto dní. Po deseti dnech počet podepsaných během dopoledne představoval před 117 tisíc sigatářů.

„My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ vzkazují aktéři petice vládě.

Připojit se můžete ZDE.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora