Byl estébák. Tak o Andreji Babišovi rozhodl slovenský soud a tím je kauza prozatím uzavřena. S tím se ovšem český premiér v demisi nehodlá smířit a vyhrožuje žalobou na všechny strany. Doslova. Sám totiž neví, kdo by mu mohl pomoci očisti jméno, zašpiněné spoluprací se Státní bezpečností, pro kterou pracoval jako agent Bureš.

„Určitě budu buď žalovat ministerstvo vnitra, nebo Slovenskou informační službu, nebo eventuálně zvážíme žalobu na Evropský soud,“ řekl majitel firmy ANO pro Radiožurnál. Jak je vidět, informace, že jeho minulost se v „plné kráse“ objevila na světle světa, mu zjevně nevyhovuje.

Každý rozumně přemýšlející člověk sice o Babišově spolupráci s StB nepochyboval, ale některým idealistům úterní rozhodnutí slovenského soudu sebralo vítr z plachet při obhajování neobhajitelného.

Jak se ovšem bude hájit člověk, který vždy jako první reakcí útočí? Klasicky, opět napadne všechny okolo, označí je za zmanipulované, podplacené a najaté. Pro „mafii“ už přece pracuje celá demokratická politická scéna u nás, OLAF a nově i slovenské soudy, které nestranně rozhodly v jeho neprospěch.

Kam už se ale obrátit, když jsou všichni pod nadvládou mezinárodní organizace, která nemá na práci nic jiného než vystrnadit Andreje Babiše z politiky? Předsedovi vlády, který má neotřesitelnou podporu od Miloše Zemana zřejmě nezbude nic jiného než se dát na modlení.

Estébák, který s největší pravděpodobností podvodně získal 50 milionů na výstavbu rodinného sídla od Evropské unie, má poslední dny plné ruce práce. Skládá vládu s komunisty a extremisty, do toho řeší, jak se vyhnout trestnímu stíhání a ještě ke všemu se ozve slovenský soud.

Jsou to nepříjemnosti, ty účelovky.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora