Exhejtman David Rath, obviněný v korupční aféře, má jasno, kdo stojí za snahou dostat ho do vězení. Podle bývalého člena ČSSD se jedná buď o pomstu Miloše Zemana, nebo o snahu Andreje Babiše odstranit člověka, který má zajímavé informace v kauze Čapí hnízdo. Jak Rath prozradil, ví toho na exministra financí dost, třeba i jakým politikům Babiš platil milionové částky v době, než založil hnutí ANO.

David Rath v rozhovoru pro server E15.cz připustil, že má od Babiše informace, které by patrně neměly spatřit světlo světa. To možná stálo i za snahou dostat ho za každou cenu do vězení. „Můžeme jen spekulovat. Je to snaha Andreje Babiše, protože hraju možnou roli svědka v kauze Čapí hnízdo, nebo je to snaha celého hnutí ANO očerňovat sociální demokracii,“ myslí si bývalý hejtman.

Zároveň připouští, že motiv možného dehonestování ČSSD je ve hře i nyní, kdy už není jejím členem. „Byť jsem bývalý člen, tato kauza má nějaké spojení na sociální demokracii a býval jsem viditelným členem ČSSD. ANO se to hodí před volbami do jeho argumentace,“ má jasno Rath.

U Babiše vidí důvod v tom, že na něj ví moc věcí. „Andrej Babiš dobře ví, co vím o Čapím hnízdě, protože informace mám od něho. Jak ty informace jsou, nebo nejsou závažné pro nějaké policejní vyšetřování, to nedokážu ohodnotit, protože nejsem právník nebo policista. Ale myslím si, že by mohly být závažné,“ upozorňuje bývalý ministr zdravotnictví Paroubkovy vlády.

Kromě detailů ohledně Čapího hnízda se měl Babiš Rathovi svěřovat i s dalšími zajímavými informacemi. „Konkrétně mi říkal, komu všemu z politiků dával peníze v hotovosti. Z ODS, sociální demokracie, z komunistické strany,“ uvádí lékař a bývalý politik. „Když řeknu jména, ti lidé okamžitě řeknou, že to není pravda. To není obvinění, já jen říkám to, co on mi řekl. Jestli to byla pravda, nebo si vymýšlel a dělal se zajímavým? Já jsem u toho nebyl,“ dodává.

Přesto tvrdí, že od Babiše měl informace, někdy i s konkrétními mnohamilionovými částkami, komu dal peníze a na co. „Řádově miliony dal i ČSSD, tedy alespoň to říkal,“ říká v rozhovoru Rath.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora