Andrej Babiš končí na ministerstvu financí. A protože je na své působení na něm zjevně velice hrdý, pořádá jakousi rozlučku pro zaměstnance. A nezahraje na ní, na Čapím hnízdě, kde se bude Babiš zanedlouho také ženit, nikdo jiný než kapela Kryštof s jedním z vicepremiérových vrchních zastánců Richardem Krajčem.

„Vážení kolegové,

kdysi jsme Vám slíbil, že Vás pozvu na farmu Čapí hnízdo, pak vznikla pseudokauza kolem farmy, a tak jsem si to rozmyslel. Teď se situace změnila, a jak víte, končím. Naše ministerstvo bylo nejúspěšnější v historii této země a jsem upřímně rád, že jsem mohl s Vámi pracovat. Bez Vás bychom těchto výsledků nikdy nedosáhli.

Dovolte, abych vás a vaši rodinu pozval na farmu už tuto sobotu 20 .5. 2017 na oslavu 5. výročí Nadace Agrofert. Bude to velká akce, občerstvení je zajištěno, od 15.00 zahraje kapela Kryštof a další. Moc rád Vás tam uvidím. Prosím potvrďte svou účast na email [email protected] do zítřejšího oběda (jméno, počet osob, počet vozidel).

S úctou, Andrej Babiš,“ stojí v pozvánce, která byla rozeslána zaměstnancům ministerstva financí.

Kauzou Čapí hnízdo se zabývá policie, které končí lhůta pro ukončení vyšetřování na konci března. Okolnosti získání dotace prověřuje také Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF).

Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora