Přestože se Andrej Babiš snaží tvářit, že ho akce Proč? Proto!, které proběhly na protest proti jeho působení ve vládě, nezajímají, realita je opačná. Před středeční akcí totiž, zřejmě prostřednictvím svých PR poradců, oslovil pořadatelku Šárku Fialovou s pozváním na kávu. Rád prý hovoří se svými odpůrci, aby věděl, co jim na něm vadí. Nechtěl se však spíš Babiš pokusit „přesvědčit“ aktivistku, aby s bojem proti němu přestala?

Fialová se s pozváním od ministra financí pochlubila na svém facebookovém profilu a přidala i svou odmítavou odpověď, kterou Babišovi poslala. Šéf státní kasy tak podobně jako při snídani, kterou před časem pořádal pro své oponenty, neuspěl tak, jak si představoval.

„Vážím si každého, kdo projeví svůj názor a stojí si za ním natolik, že ho jde veřejně projevit,“ píše Babiš. Přitom po první akci na Václavském náměstí 10. května pohrdavě přirovnal demonstrující k „lajkům“ u svých příspěvků na Facebooku a zároveň zpochybnil jejich počet, který se podle policejních odhadů pohyboval kolem 30 tisíc.

„Já sám často zvu na kafe lidi, kteří se mnou nesouhlasí, ať se potkáme a můžu lépe pochopit jejich postoje a pocity,“ stojí ve zprávě od končícího šéfa státní kasy. V tomto tvrzení si Babiš nevymýšlí. Na „koberečku“ byla třeba i Drzá Klára, která mu poslala ostrý videovzkaz, v němž kritizuje EET. Celá schůzka podle jejích slov probíhala podle předem připraveného scénáře a určitě se nejednalo o výměnu názorů. Babiš jen dlouze vyprávěl o tom, jak všichni ostatní škodí a pouze on je vhodnou variantou pro Českou republiku.

Pozvání „na kafe“ se však tentokrát nedočkalo souhlasné odpovědi. Šárka Fialová totiž Babišovi oznámila, že „ze zásady nechodí na kávu s lidmi postrádajícími svědomí“. Vypadá to, že pokud se bude chtít oligarcha s aktivistkou sejít, bude muset dorazit na další demonstraci, kterou bude Fialová pořádat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora