Premiér v demisi nehodlá oznamovat jména ministrů za hnutí ANO, kteří mají usednout v nové koaliční vládě s ČSSD. Nejprve je Babiš „podle zvyku“ prozradí Zemanovi. Je tedy více než pravděpodobné, že se utajovaná jména občané dozví v Týdnu s prezidentem, kde hlava státu ráda vyzrazuje skutečnosti, které mají zůstat zastřeny rouškou tajemství.

O ministrech nechtěl Andrej Babiš mluvit ani při sestavování svého prvního kabinetu, kterému se nepodařilo získat důvěru poslanecké sněmovny. Tajná jména se ovšem postupně dostávala na veřejnost, a to právě díky Zemanovi, který se musel pochlubit svému zpovědníkovi Jaromíru Soukupovi v pořadu na TV Barrandov.

Nyní, kdy se zdá, že další vláda bude za účasti členů sociální demokracie, se situace opakuje. Babiš nechce nic prozradit, přestože někteří členové ČSSD chtějí jména znát pro zvážení podpory koaliční spolupráce ve vnitrostranickém referendu. Prý vše nejdřív řekne Zemanovi, protože takový je zvyk.

Záleží tedy pouze na tom, kdy se premiér v demisi vypraví na Hrad nebo do Lán a tam tajný seznam odhalí před hlavou státu. Zeman je vždy rád, když ví „něco navíc“, a ještě raději se s těmito informacemi chlubí ve svém pořadu. Stejně tak to bylo s „ohromnou“ zprávou o výrobě novičoku na území České republiky.

Teď může Zeman ohromit svého dvorního novináře další exkluzivní informací a dá se počítat s tím, že to udělá. S velkými překvapeními se sice počítat nedá, ale Andrej Babiš dokáže vždy udělat tah, se kterým se předem moc nepočítalo. Je jen otázkou času, kdy se prezident stane na okamžik tiskovým mluvčím hnutí ANO a vyzradí to, co zatím mělo zůstat skryto.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora