Andrej Babiš již dvakrát reagoval na zprávu o očekávaném policejním obvinění v kauze Čapí hnízdo na svém facebookovém profilu. Následující příspěvek jeho příznivci náležitě odměnili. Dostal 3000 lajků a 226 sdílení. Pod příspěvkem je 1638 komentářů, z nichž přinášíme vzorek těch nejfanatičtějších. Odhadem lze říci, že jich je asi polovina. Druhá polovina komentářů jsou buď věcné poznámky, nebo naopak ostrá kritika.  

Andrej Babiš sděluje (bez redakčních úprav):

Vůbec mě to nepřekvapuje. Čekal jsem, že mě budou chtít před volbami dostat na čemkoli. Je to politický boj, nic jiného.

Po Praze jsem od ledna 2016 slýchal, že se to na mě připravuje. Je to dlouhodobě promyšlená akce. Napřed přišlo anonymní trestní oznámení a slyšel jsem, že zadání bylo, aby mě trestně stíhali nejpozději v dubnu 2017. Dokonce o tom mluvili poslanci ve Sněmovně. Dostal to na starost ten „správný policajt“, Pavel Nevtípil, který figuroval v kauze, kdy kmotři ukradli Vladimíru Sittovi firmu Neograph. 23.7. 2017 jsem byl na výslechu a na můj dotaz ohledně mého postavení mi policista odpověděl, že jsem v teto pseudokauze svědek!

Je to celé zmanipulované, trestní stíhání potřebovali načasovat před volbami, ve kterých jde o všechno. Protože buď tady budou dál ti tradiční politici, nebo naši zemi povedou zodpovědní a nezkorumpovatelní lidé.

Čapí hnízdo je projekt z roku 2008. Proč to nikdo nezkoumal téměř 10 let a najednou, když jsem v politice, se na to podávají účelová trestní oznámení a policie to šetří?

Ten projekt byl x-krát kontrolován, za hejtmanů Bendla a Ratha i za ministra financí Kalouska. Nikdy nebylo kontrolními orgány konstatováno pochybení v udělení dotace.

Nikdo z toho projektu neměl žádný profit, nebyla tam žádná korupce, naopak je to dlouhodobě ztrátový projekt, který slouží veřejnosti.

Jde jenom o politický boj, nikoli o korupční skandál, jak se z toho někdo snaží dělat. Je to poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat a dlouhodobě plánovanou akcí mě kriminalizovat a zabránit mi kandidovat ve volbách v říjnu 2017.

Ukázka reakce Babišových příznivců (bez redakčních úprav):

Radim Balák: Andy, jsme s vámi, kdyby jste chtěl kráct tak s ostatními z tradičních politických stran držíte basu, máte svých 15 procent a 30 let klídek, jenže vám záleží na slušných lidech a proto jste nepohodlný!!! Babiš olé!!!👍My volíme ANO 👍

Zdeněk Pour: Chlape, držte se ! Jste člověk, politik, který změnil náš stát k prosperitě a prokazatelně k lepšímu. Jste člověk, který mnoho pro náš stát udělal a nejen pusou, jako tradiční strany, kterým jde pouze o svoje korýtka….. Pane Babiš máte nejen u mne palec v maximálním plusu!!!!

Zdena Šedivá: ANDREJI, držte se!!! Jste jediný politik, ó kterém jsem přesvědčena, že ho budu volit. To co politici dnes řeší v médiích okolo Vás, je trapné a je to proto, že se Vašich názorů a budoucí politiky s Vámi bojí. Když se řeší Vaše podvody, je možné, aby do podvodů zahrnuly také svoje podvodné jednání, které u mnohých jsou zamlčované již několik let? ? ? Zloději křičí chyťte zloděje? Nechápu jak si každý člověk vysvětluje svobodu? Po svém a jak kdo potřebuje.!

Zuzana Francová: Proč Policie nezjistila kdo nahrával ministra financí a člena vlády ? Nedovedu si toto představit v civilizované Evropě !!! Proč se neřešily odposlechy Béma ( v době jeho funkce) a Janouška …mafiózního charakteru ? Proč se zametlo pod koberec udělování právnických titulů politikům, policistům, modelkám, sportovcům? Že by je v Plzni rozdávali za děkuji ? To si snad nemyslí ani Ferda Mravenec nebo Peťule Petřík.A to nevím vše, co se i Vás děje….díky Bohu !

Jiří Veselý: Pane Babiš držte se a hlavně v klidu, nenechte se tou verbeží rozhodit.

Sára Jánská: Nebojte to bude dobré,jsou to s**ně! a kort před volbama 😀.Já 100% volím ANO! <3 !!!.
Jen škoda že nekandidujete na prezidenta 🙂.
Přeji vám hodně štěstí a nervu!:),stojím při vás a nejen já ale i ostatní lidé 🙂.Dopadne to dobře !!!! :*

Jitka Kummerová: Pane Babiš vydrže, když jsem včera viděla na ČT24 odpoledne toho komentátora tak bych řekla, že byl opilý štěstím, jak vybíjel tu svou nenávist k Vám. Je to sprosťárna co si zase dovolujou. Už abyste byl předsedou vlády.

—————-

Nakonec přinášíme ukázku, jak pracují na sociálních sítích Babišovi najatí trollové. Jedná se o prázdné profily, z nichž odcházejí podpůrné komentáře na profil Andreje Babiše. Vrchol legrace je, že Marek Prchal, který tento tým trollů pro hnutí ANO vede, na jejich předstírané příspěvky občas i jménem Andreje Babiše odpoví. („Paní Labajová, moc Vám děkuji a slibuji, že se nevzdám.“) Vzniká tím vlastně virtuální láska mezi falešným profilem a osobou, která předstírá, že je Babiš. Gratulace! 

Róbert Potok: P.Babiš držte se …jste naše naděje 🙏🙏🙏👏👏👍!!!!
Předvolební boj před VOLBAMA graduje!!!
Naše hlasy máte jisté a je nás víc a víc 👍👍👍

(Komický problém pana Roberta Potoka je, že vůbec neexistuje.)

Helena Schmidtová VYDRŽTE, CÍTÍME S VÁMI, STOJÍME ZA VÁMI ! BABIŠE MŮŽE PORAZIT ZASE JENOM BABIŠ !

(Stejně tak i tento profil údajné paní Schmidtové je zjevně uměle vytvořený a neobsahuje vůbec nic.)

Denisa Labajova Pane Babiš nevím jaký to bude mít na voliče ANO dopad,ale za naší rodinu máte jeden hlas na víc od manžela.Zrovna jsme seděli na zahrádce a slyšeli vše v rádiu a manžel se rozčílil,protože chtěl volit Okamuru,ale když tohle slyšel tak mi říká Dení já budu s tebou volit také to ANO tohle je moc i na mě.Vzkazuje vám,že vás obdivuje za ty neustálé kopance a kamenování které musíte snášet.Podle manžela se už jedná o lynčování.Držíme palce, jste borec!

(I toto je prázdný profil bez příspěvků, bez přátel a pouze na lajkování profilů čelných osobností hnutí ANO.)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner