Jak známo, tým premiéra Andreje Babiše neustále plní sociální sítě. Někdy jsou to sáhodlouhé výčty toho, co všechno Babiš udělal, nejčastěji ale fotografie, které mají evokovat, jak je oblíbený. Tentokrát se to ale příliš nepovedlo, protože předseda vlády zapózoval s Jiřím Černohorským, známým pravicovým extremistou a spojencem antisemity Adama B. Bartoše.

Fotka vznikla na jedné z tzv. Sousedských večeří, tedy na akci, kde se za peníze hnutí ANO mohou voliči zadarmo najíst. Marketingový šéf Marek Prchal zjevně netušil, o koho se v případě fotografovaného jedná, a reagoval až na následující ohlasy. Smůla ovšem je, že internet nezapomíná a někteří uživatelé dokonce fotku na Facebook Andreje Babiše opět pověsili.

 

Tento printscreen pořídil David Hruška.

První Sousedská večeře se konala v Modřanech, další je v plánu před Základní školou Burešova (náhoda?). Jelikož se Babiš snaží sám sebe prezentovat jako prozápadního politika, do jeho image se příliš nehodí fotografie s člověkem, který na různých pofidérních demonstracích bojuje proti „diktátu z Bruselu“ nebo proti „agresorům z NATO“.

Černohorský na svém facebookovém profilu zase uveřejnil video, kde s Babišem hovoří o tom, jak „biopaliva vymyslel Brusel“ a o jakýchsi globálních paktech, proti nimž bojuje.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora