Jak typické, ministr financí opět mění názor. Tentokrát na práskací web Finanční správy, na kterém lidé měli možnost udávat kvůli neobdržené účtence. Andrej Babiš sice nechal udavačský formulář k EET odstranit, přičemž vyprávěl o tom, jak o jeho existenci vůbec nevěděl. Najednou se však po upozornění Blesku rozpomněl, že zřejmě o něčem takovém už slyšel. Pokolikáté už se vicepremiér zamotal do svých výmyslů? A jak dlouho mu to budou občané tolerovat?

Chtělo by se říci, že za udavačský web může, stejně jako za všechno zlé, Miroslav Kalousek a celou věc se teď snaží hodit na hodného ministra financí. Skutečnost je ovšem trochu jiná. Právě předseda TOP 09 tvrdí, že nápad zařídit zjednodušenou možnost pro bonzování je přímo z dílny Andreje Babiše. A tomu by se dalo, vzhledem k povaze šéfa státní kasy, bezpodmínečně věřit.

[ctete-foto]92564[/ctete-foto]

Sám Babiš se do celé „kauzy“ okolo udavačského webu vřítil jako hurikán. Tentokrát ovšem zřejmě nejednal po konzultaci se svými mediálními poradci a rozhodl se konat na vlastní pěst. Protože však lže, kudy chodí, a díky svým změnám názorů si nepamatuje, co kde řekl, vychází ze současné situace ne jako dobroděj, který zrušením webu potlačil hnusné udávání, ale jako pohádkář.

[ctete-foto]92943[/ctete-foto]

Nejdříve Babiš o práskání nevěděl, nyní prý jen netušil, že je anonymní. Tomu se však dá těžko věřit. EET je majstrštykem ministra financí a pečlivě na jeho přípravu i řádné fungování dohlížel. Nechal vytvořit klamavou televizní reklamu, natáčel spoty o nutnosti zavedení šmírovacího nástroje a nakonec i obcházel hospody, aby se podělil o dojmy z evidence s „obyčejnými“ lidmi. A přitom člověk, naučený komunisty k fízlování, nevěděl o udavačském webu? Odpověď se nabízí. Babiš opět lže a do budoucna se to nezmění.

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora