Andrej Babiš má na Twitteru svou videoodpovědnu na otázky lidu. Jeden dotaz mu zaslal i novinář Jindřich Šídlo. Babiš sice konstatoval, že to Šídlo špatně nahrál, ale všechno se povedlo nakonec zachránit, takže dialog je zachován. Bylo to asi takto:

Šídlo: „Čau lidi, dobrý den pane ministerský předsedo, vrtá mi hlavou jenom taková věc, když se chcete soudit až do smrti, jste se kvůli údajné spolupráci s StB nesoudil už mnohem dřív než v lednu 2012, kdy jste vstoupil do politiky, do níž jste nikdy vstoupit nechtěl a dodnes toho litujete.“

Babiš: „Já zdravím, pane Šídlo, no vidím, že jste podobný technický antitalent jako já, no, vy jste to nedokázal nahrát, to mě mrzí teda. No, rád vás slyším, nebo vidím dokonce. Pozoruju vás, čau lidi, to je naše heslo, to jste nám nějak trošku vzal, ale jsem rád, že to propagujete. A taky jsem rád, že vlastně každý to vaše Šťastný pondělí, že tam vystupuju, že máte o mě takový zájem. No tak logicky, když jsem byl v byznysu, tak nikdo o mě nic téměř nepsal. No a to STB si zkuste nastudovat. Vždyť jste tady byl po revoluci. Dobře víte, že tady někdo sešrotoval 25 000 svazku těch pravých estébáků. Jo a zkuste si přečíst nějaké analýzy od pana Schneidera nebo Macháček, to byl skutečný chartista, ten skutečně pracoval a byl vlastně nějakým způsobem perzekvován tím režimem, takže logicky když jsem nebyl v politice, tak to mě to nezajímalo a když jsem nastoupil do politiky, tak přece děláte permanentní kampaň na to, ne? Tak nějakým způsobem chci se očistit, protože jsem myslím udělal a ten soud znovu vyhrám. Budete sice naštvanej, ale je to tak. Tak já vás zdravím. A vzpomínám na naše setkání na Centru páteře. Mějte se hezky.“

Tak, tak. Svazky se likvidovaly ze všech sil. Jenže svazky jsou vzájemně provázané, takže toho zůstalo dost. Víme tedy, že Babiš podepsal vázací akt, měl jako agent krycí jméno Bureš a jeho stopy zůstávají ve dvanácti dalších svazích. Kdyby zůstal „v byznysů“, nikdo by se ho na StB asi skutečně moc neptal. Jenže nezůstal. Na první pokus vyhrál u soudu tak, že v jeho prospěch svědčili estébáci, kteří tvrdili, že si všechno vymysleli. Důvěryhodné osoby, že. A příště zas něco o Jánošíkovi.

Ale i kdyby byl Babiš jako svatý Alois, prorůstání jeho byznysu a státu a personální čistky, to všechno vidíme dnes v přímém přenosu. To není nic z nějakých svazků. Proruského „analytika“ Schneidera a Babišova pracovníka Macháčka k analýze asi skutečně volat nebudeme.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora