Marketingový tým Andreje Babiše dobře ví, že je třeba obsáhnout co nejširší skupinu lidí − a to se dá velice dobře dělat prostřednictvím sociálních sítí. Vyhledává proto osobnosti, které mají zároveň silné profily na Facebooku, a zve je na setkání. Ostatně FORUM 24 už psalo o tom, jak smskou oslovil herečku Báru Štěpánovou, která jej odmítla stejně jako tentokrát cestovatel Dan Přibáň.

Babišův tým vybrané osoby oslovuje touto zprávou. „Dobrý den pane, četl jsem Vaše příspěvky na Facebooku a rád bych Vás, spolu s dalšími, kteří se zúčastnili různých diskusí na Facebooku, pozval na malou snídani. Můžete se zeptat na cokoliv, na všechno rád odpovím. Vymysleli jsme salonek v Café Louvre, snad bude vyhovovat. Můžu poprosit, uděláte si na mě čas tento pátek 24.3. v 9.30–11.00h? Těším se na Vás. Hezký den. Andrej Babiš,“ píše Marek Prchal.

Od cestovatele se mu dostalo jasného odmítnutí. „Vážený pane Babiši, vážím si Vaší nabídky, ale budu ji muset odmítnout. Stejně jako jsem nechtěl pomáhat PR pana Klause jr. a vystoupit s ním na jednom pódiu, nechci pomáhat ani Vám. Oceňuji však tento osobní přístup, jakým komunikujete s veřejností, PR děláte dobře, bohužel však nemohu stejně ocenit Vaše minulé a současné konání podnikatele a politika. Pokud bych z vaší strany cítil ochotu věci změnit, stavěl bych se k nabídce jinak, bohužel můj pocit z Vašich návštěv a setkání je takový, že jsou vedeny především za účelem Vaší sebepropagace. A tu nechci podporovat,“ napsal Přibáň.

Odpověď přišla obratem – nabídl soukromou schůzku, ale ani tu Přibáň nepovažuje za přínosnou. „Hezký večer přeji a díky za Váš zájem, ale nepovažuji Vás za politika, jenž by mohl hájit mé zájmy, tudíž by naše schůzka, byť soukromá, byla pro oba ztrátou času. Budu však velice rád, pokud mě i mnoho jiných dokážete veřejně přesvědčit, že se ve Vás mýlím. Mé výhrady k Vám jsou stejné jako výhrady tisíců dalších občanů této země a nemá význam probírat je soukromě. Na cestách jsem se ale naučil, že žádný názor, ať už na člověka, národ či zemi nelze považovat za jediný, stoprocentní a neměnný, že každý člověk může překvapit, že vše je třeba stále přehodnocovat. Snažím pohlížet na věci racionálně a s odstupem. Pokud budu mít z vašeho konání pocit, že jste se stal člověkem, jenž může hájit mé zájmy, rád se s Vámi sejdu. Zatím je to však bezpředmětné. Používal jsem heslo ,Bude líp‛ dlouho před tím, než se stalo Vaším sloganem. Mám z mnoha více či dramatických momentů vyzkoušené, že pokud člověk věří, že bude lépe, skutečně bude. A věřím, že i v této zemi bude lépe, pokud lidé budou věřit sobě a hlavně, pokud budou moci věřit svým zástupcům,“ napsal Babišovi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora