Manželka premiéra Monika Babišová už není v orgánech společnosti Imoba vlastnící například Čapí hnízdo. Podle zjištění webu E15.cz odešla Babišová na vlastní žádost v květnu, krátce poté, kdy do Imoby dorazila výzva k vrácení nelegálně získané dotace na stavbu luxusního víkendového sídla.

Právě oněch 50 milionů, které Babiš se svojí ženou a dalšími lidmi získal jako dotaci z EU, může celou skupinu dostat do vězení. Babiš, jeho děti a manželka čelí obvinění z dotačního podvodu. Vše měl přitom řídit sám premiér. V krajním případě mu za zvlášť závažný trestný čin hrozí až deset let vězení. Podobný trest by mohl potkat také Moniku Babišovou.

Právě před rokem požádala policie poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a jeho kolegy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu. Faltýnka policisté obvinění zprostili. Babiš stále čeká na výsledek vyšetřování. Podle evropských vyšetřovatelů z OLAF se dotačního podvodu dopustil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora