Na svých veleslibovacích cestách po krajích českých, které jsou podle mnohých i „nekampaní“ (po vzoru té prezidentské) k možným předčasným volbám, po sobě Andrej Babiš, tč. podruhé jmenovaný předseda vlády stále bez důvěry, zanechává různé písemné památky. Můžeme být ale ještě rádi, že tak činí pouze perem na papíře a po vzoru egyptských faraonů je netesá do kamene. Takhle ta ostuda možná nepřetrvá tisíciletí, ale jen staletí.

Na návštěvě Jihočeského kraje vtělil do pamětní knihy text, za který by žáček řekněme tak pátého ročníku ZŠ obdržel nedostatečnou, lidově řečeno chytl kuli. Nevím, co na to paní hejtmanka Stráská, jíž byl tento paskvil plný chyb adresován, ale na takové poděkování se snad dá říct jedině „tak to tedy pěkně děkuju“. Nebo rovnou padnout do mdlob.

MOC DĚKUJI PANI HEJTMANCE STRÁSKE A VEDENÍ KRAJE ZA PŘIJETI A KONKRÉTNI DEBATU K PROBLÉMŮM JIHOČESKÉ HO KRAJE PŘEJU HODNĚ ŮSPĚCHŮ

Babiš Andrej

Je jasné, že ve srovnání s jinými příšernostmi, kterých se designovaný trestně stíhaný premiér oprávněně zapsaný ve svazcích StB, dnes a denně dopouští, je jeho otřesná čeština a neznalost pravopisu úplná lidově řečeno prkotina. Přesto o mnohém vypovídá. Přinejmenším o neúctě k zemi, které se cítí oprávněn vládnout. O pohrdání, které dává najevo tím, že ani jako vysoce postavený český politik není schopen ani ochoten se naučit správně česky.

Podle plamenné obhajoby jeho fanoušků jde prý i v případě tohoto zápisu jen o omluvitelné míchání slovenské a české řeči. Nehledě na to, že český premiér nemá mluvit slovensko-českým husákspeakem, to ovšem v tomto případě ještě navíc není pravda. O slovenské výrazy u většiny chyb nejde. Přijetí se neřekne přijeti, nýbrž prijatie. Konkrétni by zde slovensky bylo konkrétnu a úspěch (úspech) se ani ve slovenštině nepíše s „ů“ na začátku.

Kromě nebetyčné ostudy se ale tak současně potvrzuje, co si dávno cvrlikají nejen vrabci na střeše, ale možná i čápi v hnízdech, a sice že bezchybné statusy na Babišově Twitteru a facebookovém profilu v žádném případě nepíše sám Andrej Babiš, jak se snaží všem nalhat. A jak jsou mnozí jeho, řekněme prostší příznivci, opojení tou ctí, že si s nimi dopisuje sám velký Andrej osobně, skálopevně přesvědčení.

Chcete slyšet pravého Babiše, sprostého a „zaklekávajícího“, a ne líbivý konstrukt jeho „čau lidi“ marketérů? Pak si poslechněte nahrávky skupiny „Šuman“. Chcete vidět pravého Babiše, a ne barvotiskový reklamní obrázek snaživě malovaný políbeným „Márou“ Prchalem? Pak si přečtěte, co Babiš tvoří vlastní rukou. A zapláčete.

Revue Forum Banner