Rozporuplná poslankyně za ANO Jana Lorencová na sebe ve středu opět upozornila. Na Facebooku napsala: „Hrozí válka s Ruskem? Opravdu? Pak budu nejspíš první kolaborant!“

Kdo je Jana Lorencová? Vzorná obránkyně Andreje Babiše a Miloše Zemana. Před časem například podpořila návrh zákona, podle kterého by měl ten, kdo urazí prezidenta, skončit ve vězení až na jeden rok. Autorem zákona byl Zdeněk Ondráček, komunistický poslanec, který v listopadu 1989 s obuškem v ruce zasahoval proti demonstrantům.

Lorencová několikerým výstupem minulý týden hájila Babiše například při hlasování o jeho vydání trestnímu stíhání. Lorencová před svým působením ve sněmovně pracovala jako novinářka například v České televizi. Její lísání k Rusku a bývalému komunistovi Babišovi je překvapivé především v kontextu toho, že ji všefesátých letech vyhodili ze školy kvůli jejímu nesouhlasu s okupací, do roku 1989 nesměla pracovat jako novinářka.

Zajímavá proměna.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora