Předvolební kampaň hnutí ANO je v plném proudu. Ona vlastně vůbec nikdy neskončila. Sliby za miliardy, nemožné na počkání, zázraky do tří dnů. Tak funguje vláda Andreje Babiše, která ovšem dodnes nemá důvěru a její vyslovení poslaneckou sněmovnou je stále ve hvězdách. Populistickým gestům a inzerátům v Babišových novinách už ale může věřit pouze velký snílek. Tolik peněz, kolik premiér v demisi slibuje rozdat, totiž nemá.

Po jízdném zdarma, kterým Babiš obdaří vybrané skupiny, je tu další slib, který nebude stát drobné. „Učitelům do čtyř let 45 tisíc měsíčně,“ stojí v inzerátu, který se objevil v Mladé frontě DNES, tedy deníku, který patří majiteli hnutí ANO.

Naše vláda se rozhodla investovat, rozplývá se na obrázku se usmívající spokojený premiér. Už ovšem neuvádí, jako nikdy, že je to vláda bez důvěry, tudíž může slibovat, co chce, ale věřit se tomu zcela nedá. Na to se však v Babišově případě nehraje. Slibem nezarmoutíš, zní heslo podnikatele a politika a nedá se říct, že by mu jeho lsti na voliče zatím nevycházely podle jeho představ.

V minulém volebním období nebyli učitelé pro hnutí ANO a jeho vůdce důležitým tématem, ale dnes je situace jiná. Problémy Andreje Babiše se vrší, lidé proti němu demonstrují a do vlády s trestně stíhaným člověkem se nikomu, kromě extremistů a komunistů moc nechce. Nyní je tedy se správný čas, začít zase budovat image hodného „strýčka“, který vyřeší všechny problémy a pofouká bolístku každému, kdo si o to řekne.

Komunální volby se blíží a zcela vyloučit nejde ani volby předčasné. Je tedy čas dobrých skutků, předem inzerovaných v prohlášeních v tisku, na sociálních sítích a všude, kde k tomu bude šance.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora