Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek chce zrušit Etickou komisi, která oceňuje protikomunistický odboj. Vláda Andreje Babiše tak opět ukazuje, že jejím hlavním smyslem je plnit přání komunistické strany, na jejíž podpoře stojí – a s níž má ostatně náš předseda vlády mnoho společného.

Kněžínek rozhodnutí svádí na ten nejjednodušší důvod – na nehospodárnost. Pravomoci komise by měly za čtyři roky přejít na ministra obrany.

Bagatelizace minulosti začala s nástupem Andreje Babiše do vlády Bohuslava Sobotky. Prezident Miloš Zeman najednou jmenoval ministrem člověka bez lustračního osvědčení, jako by náhle bylo jedno, že mezi nejvyššími ústavními činiteli bude člověk, o němž je prokazatelně známo, že spolupracoval se Státní bezpečností.

Stejně tak začalo být normální, že komunisté například sedí ve vedení poslanecké sněmovny, že mohou vést výbory nebo běžně prezentovat své skandální názory na popravu Milady Horákové nebo na okupaci roku 1968.

Jenomže česká vláda tomuto úpadku nemůže bránit, naopak jej musí podporovat, protože o hlasy KSČM velmi stojí. Andrej Babiš a Miloš Zeman společně dostali komunisty z izolace a dnes se Babišův kabinet bude snažit umlčet veškeré hlasy, které o zlu komunistické diktatury hovoří.

Je to ostuda – a zrušení Etické komise jen dokazuje, že možné už brzy bude úplně všechno.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora