Tohle Andrej Babiš ještě nezažil. Jeho vlastní lidé kritizují ostrá slova, která pronesl na jejich adresu stranický vůdce, a dokonce se odmítají podřídit jeho nařízení. Po velmi špatném výsledku hnutí ANO v komunálních volbách v Praze je Babiš velmi rozladěn a volá po zodpovědnosti. Vedení pražské buňky proto vyzval k rezignaci. Zastupitelé se ovšem staví na zadní.

Každý problém v hnutí ANO má jeho majitel Babiš velmi rychle vyřešen. Najde viníka, kterého nějakým způsobem potrestá, a je hotovo. Přijmout osobní odpovědnost je nežádoucí, šéf přece chyby nedělá. I když po komunálních volbách Babiš udělal výjimku a drobnou minelu přiznal, postiženi mají být jiní, konkrétně krajská buňka hnutí.

Té ovšem nečekaně vyjádřili podporu noví pražští zastupitelé v čele s Patrikem Nacherem. „Na ustavující schůzi jsme vyjádřili jednomyslně podporu stávajícímu vedení krajského předsednictva hnutí ANO včetně předsedy Jana Říčaře,“ řekla dvojka na kandidátce pro Seznam Zprávy.

Poprvé se tak Babiš setkává s větším odporem od svých „zaměstnanců“. Doteď se totiž každý bál a svůj názor říkal tak maximálně doma. Nyní se ovšem situace mění, jelikož pražští „aňáci“ nechtějí přijmout odpovědnost za něco, co podle svého názoru nespáchali.

Část pražské buňky si totiž myslí, že prohra v Praze jde jednoznačně za Babišem. Voliči v hlavním městě totiž citlivěji vnímají, co se děje v celostátním měřítku. Sečetli tak předsedovi hnutí i jeho spolupráci s komunisty nebo další represivní nástroje, které Babiš na občany chystá.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora