Andrej Babiš se dal na letectví. Přesněji na podnikání v letectví. Jeho fond Hartenberg koupil poloviční majetkový podíl v opravnách letadel Avia Prime. Informují o tom Hospodářské noviny.

Chemik, zemědělec, novinář, lesník či „umělý oplodňovač“ Babiš se tak nově stane, obrazně řečeno, opravářem letadel. Opravárny Avia Prime mají své hangáry v Polsku a ve Slovinsku.

Hospodářské noviny tuto investici označují za překvapivou. První překvapení spočívá v tom, že se fond Hartenberg v minulosti zaměřoval výhradně na investice do zdravotnictví, speciálně pak do zmíněných klinik umělého oplodňování.

Druhým překvapením podle Hospodářských novin je, že se Babišovi podařilo proniknout na polský trh a že měl vůbec o tento trh zájem. V Polsku se mimo jiné soudil s tamními rafinériemi PKN Orlen a ze čtyř žalob uspěl jen v jednom případě.

Podle zdroje Hospodářských novin blízkého jednání Babišův fond za společnost zaplatil mezi půl až tři čtvrtě miliardou korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora