Představte si to. Dáte stovky milionů do reklamní kampaně, i když do politiky vůbec nechcete. Dáte miliardy za noviny, které vůbec nechcete ovlivňovat. Dostanete se do parlamentu a musíte do koalice, do které vůbec nechcete. A pak vládnete, i když vůbec nechcete.

Vzápětí se čtyři roky snažíte svého koaličního partnera zničit, aby nepřekážel. Skoro se to povede, dáte další stovky milionů do kampaně, objíždíte každou vesnici, abyste lidem řekli, že tradičním politikům je konec.

Vyhrajete.

Spojíte se s Milošem Zemanem, ale zároveň se strašně moc chcete fotit s evropskými politiky, což se podaří.

Jenže pak zjistíte, že jste nevyhráli dost.

Stanete se premiérem, protože to vám nařídili vaši zaměstnanci, kteří na tom mají absolutní shodu.

A co za tu snahu máte? Vládu v demisi, která nemá důvěru.

Měsíce se táhnou. Zemana podpoříte, i když víte, že vám to naruší evropské kamarádství. Naslibujete občanům úplně všechno – od vyšších důchodů přes nové sportoviště v každé obci.

A co se stane? Oni vám připomínají trestní stíhání, o kterém jste jasně řekli, že se jedná o politickou objednávku! No není to smůla?

Pak nabídnete sociálním demokratům úplně všechno. A oni co? Couvnou.

Tak jdete za Zemanem, protože jste ho tak moc podporovali. Ten vám řekne, že se máte spojit s Okamurou a komunisty.

Jenomže vy se nechcete vzdát kamarádů v Evropě. Jak by to vypadalo, kdyby se s vámi už nikdo nevyfotil? Vždyť jste už dali tolik peněz do Facebooku, že je škoda nemít tam co dát.

A jako naprostý vrchol se ukáže, že vaši vlastní poslanci nesouhlasí s tím, abyste spolupracovali s extremisty. Oni někteří dokonce mají názor.

Vypadáte jako naprosto neschopný vyjednavač a už nestačí, že přece nejste politik. Nestačí dokonce ani, to, že už pět let v kuse opakujete, že za všechno může Kalousek. Nakonec se vám ten Kalousek ještě směje.

Jak je možné, že po takovém úsilí a po tolika rozházených miliardách ještě pořád člověk nemá všechno, co by měl mít? Totiž všechno.

Tohle je prostě čirá nespravedlnost!

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora