Sociální sítě premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho hnutí ANO ovládá jeden muž – Marek Prchal. Ten, jehož po volebním vítězství sám vůdce políbil na pódiu a uznal jeho nepostradatelnost pro svůj úspěch. Kromě toho, že marketingový expert píše za Babiše všechny statusy na Facebooku, nově se pustil i do kritiky a kádrování názorových oponentů svého šéfa. Jan Václav Nedvídek se ovšem nedal a Prchalovi věcně odpověděl.

V nově nastaveném módu už marketingový specialista hnutí ANO nepoužívá pouze falešné profily na sociálních sítích, které mají za úkol vytvářet pozitivní image Andreje Babiše, ale rozhodl se, že bude účtovat také s těmi, kteří si „dovolí“ premiéra v demisi kritizovat.

Mezi nimi se ocitl i Nedvídek, kterého Prchal v „Babišově“ reakci na Facebooku i označil, aby ho mohli rozhořčení vyznavači kultu ANO kontaktovat a měli lehčí způsob mu nadávat, co si to k vůdci dovoluje.

Marketingový specialista neopomněl připomenout, že Nedvídek je podporovatel ODS, což zřejmě pro babišovce znamená, že patří na okraj společnosti. Vždyť sám premiér označil voliče Občanské demokratické strany za ty, co neplatí daně a de facto z nich udělal podvodníky.

„Dobrý den Honzo. V roce 2011 jsem si dovolil říct nahlas, že na tradiční strany jsou napojení mafiáni, kteří tuhle zemi totálně rozkradli. Taky jsem si dovolil mít úspěch hned v prvních parlamentních volbách a všechny další volby, co po nich následovaly, naše hnutí vyhrálo,“ nezapomněl Prchal vyzdvihnout úspěchy hnutí ANO. Právě proto je prý Babiš lživě osočován a trestně stíhán.

Zároveň podle Prchala alias Babiše za všechno špatné, co se v naší zemi událo může ODS, které ještě ke všemu nechtěla do vládní koalice a tím donutila premiéra v demisi jednat s komunisty. „Jste z jiné generace, tak vám sem napíšu pár hesel, a můžete si ve volném čase googlovat: Kupónová privatizace, Klausova amnestie, Harvardské fondy, IPB, ČKA, lehké topné oleje, konkurz Chemapolu, Agrobanka, Bohemia bank, IZIP, Promopro, Letiště Praha + ČSA. Až si to nastudujete, pošlu Vám další,“ stojí na sociální síti. Zmínka o Unipetrolu samozřejmě chybí.

„Právě lidé, kteří mají na svědomí, že náš stát přišel o stovky miliard, mě horlivě odsuzují v kauze Čapí hnízdo. A co mně není jasné, že někteří vzdělaní, mladí lidé to po nich opakují,“ snažil se o ideologickou vložku Prchal. „Nevidíte ani to, že jsme největší proevropská síla v zemi a že jako první skutečně v Evropě jednáme a navazujeme dobré vztahy. Takže se prosím zkuste podívat na to, jaká je realita, místo mávání symboly,“ dodal.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, ale místo hysterické odpovědi, kterou zřejmě v ANO čekali, přišla pouze slova, která Prchalovi vysvětlila, jak moc se plete.

Reakce Jana Václava Nedvídka na příspěvek hnutí ANO:

Dobrý den, pane Prchale! 

Díky za zprávu. Dovolím si přeskočit ty trošku trapné snahy mě urazit, setřít nebo mě ponížit, a přejdu rovnou k věci.

Vím, že ti fandové tady mě budou hejtovat a spílat mi, ale snad pro těch pár ostatních:

Za svou větou si stojím. Pan Babiš je jediný trestně stíhaný premiér v historii naší země. Komunisty ke korýtkům pan Babiš přivádí: poprvé od revoluce budou za vlády Vašeho šéfa sedět ve správních radách státních podniků, exportních agentur, příspěvkových organizací… A to samozřejmě jen výměnou za to, že při hlasování o důvěře vládě na pár minut odejdou ze sálu. ‚Zruště trafiky, volte profíky‘ — tak nějak to bylo? Zeptám se pana Stropnického, až bude na té jeho nové trafice v Izraeli.

Jen včera například dalo hnutí ANO veřejně dal na vědomí, že bude upravovat zahraniční politiku naší země podle komunistických notiček, takže vysílání našich vojáků do zahraničí se bude řídit nikoliv podle našich závazků v rámci NATO, ale podle ÚV KSČ. To už je líp, co?

ODS před volbama jasně prohlásila, že do vlády s trestně stíhaným člověkem v jejím čele nepůjde. Chápu, že pro lidi v hnutí ANO je šokující vidět, že nějaká strana trvá na tom, co řekla před volbama, ale — středo-pravá vláda nevznikla kvůli osobě pana Babiše. Tečka.

Za dost zajímavé považuju, že ještě v roce 2013 jste veřejně prohlásil, že jste ODS celý život volil. Jestli pak to ví ti všichni bývalí voliči ČSSD a KSČM, co dneska tvoří jádro Vašeho elektorátu?

Co se týče osoby pana Mirka Topolánka. Úspěšně předsedal Evropské radě, za celou EU vyřešil spor mezi Ukrajinou a Ruskem. Měl gule vyznamenat bratry Mašíny, kteří na rozdíl od pana Babiše za minulého režimu netěžili z utlačování národa, ale aktivně proti němu bojovali. Česká ekonomika dneska šlape tak skvěle z velké části díky tomu, že měl odvahu v roce 2007 schválit nepopulární reformu veřejných financí. Chtěl upevnit naši vazbu na našeho nejdůležitějšího spojence výstavbou amerického radaru. A asi pana Babiše hodně štve, že to byl právě Topol, který dosáhl v historii naší země nejlepšího volebního výsledku.

Ve své kritice pana Babiše nejsem v žádném případě ideologický. Oceňuju řadu jeho kroků a postojů: vyhoštění ruských diplomatů, podporu Izraele, odmítání referenda o výstupu z EU, odmítání eura. Co mi vadí je to, že nevím, co si bude myslet zítra.

Chápu, že politická moc musí být strašně silným magnetem pro ctižádostivého člověka, jako je pan Babiš. Ovšem, pane Prchale: pomáháte člověku rozmontovat ty hodnoty, na kterých stojí naše novodobá státnost. Naprosto jste relativizoval hodnotu pravdy (legendární rozhovor Vašeho šéfa o rozhovorech s novináři jeho novin). K moci přivádíte lidi, kteří čtyřicet let naší zemi plundrovali, lidi posílali do uranových dolů, justičně vraždili nevinné lidi. Aktivně podkopáváte důvěru lidí v právní stát a veřejnoprávní média. A to všechno čistě jen z chtíče osobního zisku.

Omlouvám se, jestli tam někde mám hrubku nebo špatně čárku: už je to pár let, co jsem psal v češtině slohovku.

Tak pane Prchale, ahóóoj: už se moc těším, až sem zase na nějaký státní svátek dáte fotku šéfa se surikatou. Nebo možná s Rambohafíkem!

Mějte se,
Honza 

PS: Oxford už jsem dostudoval, když jste si prohlížel můj Facebook, mohl jste vidět fotky z promoce. 

Dobrý den, pane Prchale! 😎Díky za zprávu. Dovolím si přeskočit ty trošku trapné snahy mě urazit, setřít, nebo mě…

Zveřejnil(a) Jan Václav Nedvídek dne 15. květen 2018

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora