Herečka Eliška Balzerová po dvaceti letech odchází z Divadla na Fidlovačce, které v polovině 90. let spolu s Tomášem Töpferem obnovila. V letech 2012–2015 pak byla Balzerová ředitelkou divadla. Inscenace, ve kterých herečka hrála, byly buď z repertoáru staženy, nebo budou v nové sezoně přeobsazeny.

Divadlo na Fidlovačce bylo uzavřeno v roce 1976 a od té doby budova chátrala. Právě v hlavě Elišky Balzerové se v počátku 90. let zrodil nápad divadlo obnovit. S ideou se svěřila kolegovi Tomáši Töpferovi a společně roku 1995 založili Nadaci Fidlovačka.

První obnovená premiéra se odehrála symbolicky v den 80. výročí založení Československa 28. října 1998. První inscenací po více než dvacetileté odmlce byla pochopitelně Tylova a Škroupova Fidlovačka.

Ředitelem divadla byl až do roku 2012 Tomáš Töpfer. Po Töpferově odchodu do Divadla na Vinohradech převzala funkci ředitelky právě Eliška Balzerová.

V roce 2015 se divadlo ocitlo ve finančních potížích, když nedostalo grant od pražského magistrátu. Hrozilo, že divadlo bude muset činnost znovu ukončit. Fidlovačku ale podpořili soukromí podnikatelé. Jedním z nich byl Jan Koťáto, který v roce 2016 převzal od Balzerové funkci ředitele. Eliška Balzerová nadále působila v divadle jako herečka.

S koncem této sezony se ovšem rozhodla divadlo opustit. Eliška Balzerová se k odchodu pravděpodobně vyjádří později. Momentálně je v zahraničí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner