Poblíž města Klosterneuburg nedaleko Vídně se z dosud neznámých příčin srazily dva osobní vlaky. Několik lidí bylo zraněno, agentura APA hovoří o dvanácti až dvaceti lidech. Při srážce se převrátily dva vagony a v obou soupravách uvázlo několik lidí. Zaklíněni ale podle všeho nebyli. Nehoda se stala kolem 18.00 SEČ, na místě zasahuje mnoho záchranářů.

Neštěstí se stalo v katastru obce Kritzendorf u nádraží, vyhlášena byla nejvyšší pohotovost. Dva z vagonů se zcela převrátily a jeden další vagon je nakloněný. APA rovněž informovala, že na místě zasahují kromě sanitek i dva vrtulníky.

Tisková agentura s odvoláním na mluvčího dolnorakouských hasičů Franze Respergera také uvedla, že příčina kolize je neznámá. Vlaky se prý srazily bočně. Mluvčí hasičů sdělil, že zraněných je zhruba 15, mnozí z nich mají prý zranění hlavy. Podle agentury DPA hasiči hovořili asi o 20 zraněných. Agentuře AFP Resperger řekl, že vyproštěno bylo 12 zraněných, z toho čtyři jsou zraněni vážně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner