Dějí se u SPD takové věci. Například vrchní velitel v boji proti muslimům, Tomio Okamura, si liboval, jak si s přítelkyní užil návštěvu mešity. Jeho zástupce, Radim Fiala, velký kritik dotací má zase byznys své firmy postavený na dotacích. Za poslední čtyři roky získal zhruba 160 milionů na dotacích od státu. Za to, že zaměstnává za minimální mzdu postižené.

Na případ upozornily Hospodářské noviny. Podle těch Fiala ve své firmě IF Facility zaměstnává nadpoloviční většinu postižených nebo zdravotně znevýhodněných lidí. Díky tomu se dostane k desítkám milionů od státu. To ale není vše. Fiala od státu dostává další peníze. Tito jeho dotovaní zaměstnanci totiž uklízejí ministerstva financí, spravedlnosti nebo obrany. Kontrakty firma získala nedávno. Kromě toho IF Facility pracuje i pro Agrofert.

Propojení Fialy, SPD a Babiše je ale ještě těsnější. Nejen, že Fialova firma uklízí na ministerstvech, která ovládají zaměstnanci Babiše, šéf dozorčí rady IF Facility Michal Šmucr se má podle HN stát poradcem Babiše pro oblast školství .

I když tvrdí něco jiného, pravdou je, že Fiala má dotace rád. Příjmy IF Facility jsou z poloviny ony dotace, při rozhovoru v České televizi Fiala řekl, že jeho firmy nikdy nepobíraly evropské dotace. Následně ho moderátorka usvědčila ze lži. Fialova škola totiž získala 35 milionů dotaci z fondů EU.

Radim Fiala je pravou rukou Tomia Okamury. Společně působili už v hnutí Úsvit, které je oba vyloučilo. V současné době je Fiala předsedou poslaneckého klubu SPD.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora