Bývalá poslankyně za ANO Kristýna Zelienková sdělila, že uvažuje o podání trestního oznámení na Andreje Babiše. Řekla to v Babišově rádiu Impuls v pořadu, který moderoval šéfredaktor Babišovy Mladé fronty. Informaci o jejím vyjádření přinesl Babišův server idnes.cz. To se cenzorům moc nepovedlo.

A teď k tomu, co Kristýna Zelienková řekla. „Uvažuji, že bych podala trestní oznámení, nicméně nemusím to dělat. Pokud se objeví skutečnosti, které jsou podezřelé, tak státní zastupitelství má konat, aniž by kdokoliv podával trestní oznámení,“ uvedla poslankyně na rádiu Impuls.

V Babišových financích vidí zásadní problém. „Nemá přehled, jaké finance vlastní on a s jakými financemi hospodaří Agrofert. Vždycky když se objeví nesrovnalost v jeho účetnictví, tak od toho dává ruce pryč a říká, že za to může účetní. Musí si uvědomit, že ze zákona je on odpovědný za to, jaké podává daňové přiznání a kolik platí na daních,“ řekla jednoznačně poslankyně.

Kristýna Zelienková opustila ANO v loňském roce v reakci na kauzu Čapí hnízdo, ve které jde o údajný dotační podvod, kterého se měl Andrej Babiš dopustit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner