Tragická událost se odehrála ve čtvrtek v Pobřeží slonoviny. Při loupežném přepadení byl zastřelen bývalý fotbalista pražské Sparty Georges Henri Griffiths. O úmrtí sedmadvacetiletého hráče informovala Sparta na svých webových stránkách.

Podle agentury AFP se pokoušela dvojice mužů Griffithsovi odcizit v hlavním městě Pobřeží slonoviny Abidžanu automobil. Griffiths se bránil a jeden z pachatelů jej dvakrát střelil. Přivolaní lékaři už mladému hráči život zachránit nedokázali.

„Klub AC Sparta Praha vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým,“ napsala Sparta kondolenci na svém webu. Někdejší mládežnický reprezentant Pobřeží Slonoviny Griffiths přicházel v roce 2012 do Sparty jako velký talent. Vysoký útočník se však během ročního hostování z afrického klubu Sirocco v letenském celku nedokázal prosadit a zahrál si jen čtyři zápasy za sparťanskou rezervu. Poté zamířil do Maďarska. Tam působil čtyři roky a vstřelil 19 gólů. Nejprve nastupoval za Lombard Pápa a poté za Diósgyőr, kde mu letos vypršela smlouva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner