Celní správu v posledních měsících intenzivně zaměstnává kontrola podnikatelů, zda dodržují zákon o Elektronické evidenci tržeb. I tak si celníci najdou čas na zajištění zajímavého kontrabandu. Například na konci minulého týdne zadrželi na Letišti Václava Havla v Praze padělky kondomů zaslaných z Číny.

„Celkem bylo v zásilce nalezeno 67 176 ks balení (á 3 ks) a 24 816 ks (á 6 ks) prezervativů označených obrazovou ochrannou známkou DUREX. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se skutečně jedná o padělky, které porušují práva duševního vlastnictví společnosti LRC Products Ltd,“ popsala Šárka Miškovská, mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně s tím, že v případě propuštění zboží do volného oběhu by majiteli ochranné známky vznikla škoda ve výši více než 76 miliónů korun.

Není to jediná zajímavost zachycená na Ruzyni. Před několika týdny tu chytili pašeráka, který měl v břiše 112 kapslí kokainu. Přepravoval ho celkem 1,2kg.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora