Nevydržela jsem to. Když jsem si přečetla článek na levicovém webu A2larm s titulkem „Jak je to s ženským orgasmem?“, říkala jsem si, že ho přejdu se stejným pousmáním jako velkou část počinů tohoto webu (a ostatně i tištěné verze A2). Když se ale člověk zamyslí nad tím, jaký nesmysl zjevně podporuje Nadační fond nezávislé žurnalistiky  (A2larm dostal 500 tisíc korun, a to vedle tak důležitých počinů jako Hlídací pes nebo Reportér) nebo ministerstvo kultury, je to humorné o něco méně.

A2larm „squatuje veřejný prostor“, už jen tohle motto je podezřelé. Ale dobře. Fakt, že se jedná o mnohdy krajně levicové texty, je pochopitelný, protože i takováto levice ve veřejném prostoru existuje a má mít své zastoupení. Jenomže při bližším zkoumání (a já se sama počítám mezi pravidelné čtenáře) prostě dojdete k závěru, že to musí být legrace.

Mezi zastánci vandalů z G20 nebo milovníky Palestiny totiž v poslední době naleznete titulky jako Hra Monopoly měla původně ukazovat zla kapitalismu nebo Marxismus už není zakázané slovo (dodáváme bohužel). Samozřejmě je tu prostor pro témata jako menstruace, zlé očkování a hlavně: boj proti kapitalismu, to je zásadní.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky na svém webu uvádí u částky 500 tisíc pro A2larm následující: „Autorský tým tvořený novinářkou a dokumentaristkou se zaměřuje na problematiku prekarizace práce (nahrazování plnohodnotných pracovních míst různými částečnými úvazky) v České republice. Autorky prostřednictvím terénního výzkumu mapují situaci na nízkopříjmovém trhu práce a informují o praktikách, které jsou ve vztahu k zaměstnancům a brigádníkům běžné, přesto však širší veřejnosti neznámé. Současná česká žurnalistika se problematice prekarizace práce takřka nevěnuje, přestože v zahraničí patří mezi standardní témata. Absence debaty o problémech lidí, kteří pobírají minimální mzdu, narušuje soudržnost společnosti, proto považujeme tento projekt za velmi důležitý a potřebný.“

A2larm je obsahově ještě méně kvalitní než tištěný časopis A2, výše uvedené řádky znějí skvěle, ale celkový obsah A2larmu takhle rozhodně nevypadá. Většinou se prostě jedná o zastávání se squatterů, různých podivných levičáků a dohánění feministických témat ad absurdum. A tím se dostáváme zpět na začátek – k textu o ženském orgasmu.

Paní nebo slečna Magdaléna Šipka uvádí zásadní zjištění: Heterosexuální ženy docházejí k uspokojení při sexu méně než muži, a to je třeba změnit. Zdůrazněme, že se jedná o ženy heterosexuální, už to samo o sobě by mohlo tak nějak sdělit, že ženy jiné orientace to prostě mají lepší.

Autorka vychází ze studie časopisu Cosmopolitan (!), z níž plyne důležitá pravda: Nerovnost v dosahování orgasmu je větší než nerovnost v platech. „Malé uspokojení žen při sexu není dáno jen hranicemi jejich těla, ale také snahou a informovaností jejích partnerů. Tuto skutečnost dokazuje i fakt, že ženy, které spí se ženami, dosahují podle průzkumů při sexu většího počtu orgasmů. Ženy, které se milují se ženami, tedy mají v průměru uspokojivější sexuální život. A to v lesbickém sexu chybí orgán, kolem kterého by se podle tradičních interpretací měla celá soulož točit,“ píše Šipka (ano, vážně).

Sexuální revoluce byla pro ženy nevýhodná, všude jsou jen nahá ženská těla, ženy jsou v sexu stavěny do pasivní role, a tak si nemohou vzít, co chtějí. To ve zkratce říká první část článku, než se autorka dostává k problému ženské ejakulace – a tam je lépe skončit.

Jak to tak vypadá, česká levicová revoluce a boj proti nerovnosti a kapitalismu by mohl probíhat přes sex. Nezávislá žurnalistika plesá, svoboda a demokracie taktéž a všechny ty emancipované ženy budou šťastné a uspokojené. Děkujeme fondům, marxistům i ministerstvu kultury. Jen tak dál.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora