Před pěti lety zasáhla Českou republiku takzvaná metanolová aféra. Při ní přišlo o život pět desítek Čechů a tři Poláci. Další desítky lidí mají nenávratně poškozené zdraví. Česká televize nyní o celé kauze natáčí dvoudílný televizní film, který by se měl na obrazovkách objevit na jaře příštího roku. Na přípravě snímku se podílejí také tehdejší státní zástupce nebo kriminalisté.

„Já si uvědomuji, jak dobrou práci tenkrát udělali policisté. Dneska jsou tady i na natáčení, takže už jsme se spolu seznámili a ptám se na detaily,“ řekl pro Českou televizi Martin Finger, který hraje hlavního vyšetřovatele. Jednoho z pachatelů ztvární Lukáš Vaculík, který si kvůli roli nechal oholit hlavu. V dalších úlohách se objeví například Veronika Freimanová a Vladimír Kratina.

Režie se ujala Tereza Kopáčová, která v minulosti režírovala například televizní cykly Nevinné lži nebo Soukromé pasti. Původní profesí dokumentarista má ve své filmografii dále například díly z cyklu GEN nebo dokument Nebe peklo Lucie.

„Inspirujeme se jak psychologií postav, tak tím, co se stalo a snažíme se být věrní tak, abychom byli autentičtí,“ řekla režisérka Tereza Kopáčová pro ČT. Scénář napsala Lenka Szántó. Její manžel manžel Jakub je blízkovýchodní zpravodaj ČT.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner