Skupina AUVA pořádá dnes od 19 hodin na Václavském náměstí demonstraci nazvanou Zemane, ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií. Jedná se o reakci na útoky na veřejnoprávní média a do ulic se alespoň podle facebookových stránek chystají tisíce lidí. Akce jsou plánovány i v dalších městech.

„Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na média a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naši politiku a společnost. Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí určovat, co je pravda a co lež, a nesnesou kritický názor,“ píší organizátoři.

Českou televizi soustavně kritizuje prezident, který to završil dokonce ve svém inauguračním projevu. Proti nezávislosti televize ale stojí celý kontingent stran a politiků – Tomio Okamura, komunisté, část ČSSD a další. Je proto třeba ji bránit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora