Londýnská hudební síň Royal Albert Hall nabízí movitým milovníkům umění jedinečnou šanci užívat si koncertů, filmových událostí a dalších kulturních akcí v blízkosti královny Alžběty II. Na prodej je lóže vzdálená jen pět oddílů od té královniny, informovala agentura AP.

Soukromá lóže s 12 místy k sezení je podle makléře Nicholase Shawa na prodej za částku nad 2,5 milionu liber (asi 78 milionů Kč). Nový majitel a zřejmě i jeho dědici si budou moci lóže za tuto sumu užívat 849 let, a podle Shawa se tak jedná o investici na generace dopředu. Kupcem podle makléře bude pravděpodobně Brit, který tím získá přístup na dvě třetiny všech v hale pořádaných akcí.

Londýnská Royal Albert Hall se otevřela v roce 1871. Z jejích 5272 míst je v soukromém majetku asi 1300. Už v únoru se v síni budou udílet například filmové ceny Britské akademie, tradičně se tu koná také letní festival klasické hudby BBC Proms. Akcí v Royal Albert Hall se pravidelně účastní členové britské královské rodiny.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner