Dnešní jednání o rozpočtu ozvláštnil ministr Chovanec, který svému kolegovi Pilnému přinesl kosu. Připomněl tak slova šéfa státní kasy, který by nejraději poslal důchodce zpátky do práce a doporučil jim třeba sečení trávy. Jak zmínil šéf vnitra, kdo takhle radí, měl by si to zkusit sám.

Ivan Pilný se od svého vstupu na ministerstvo financí zviditelnit několika výroky, které mu neudělaly moc dobré renomé a někdy nepotěšily i jeho stranického šéfa Andreje Babiše. Ten totiž jako šéf státní kasy neustále vyprávěl o tom, jak se máme skvěle a to především díky jeho svědomité a důsledné práci.

Když ovšem Pilný přišel s informací, že státní kasa je prázdná, Babišova slova vzala za své. Kromě znepokojivých informací o skutečném stavu před sestavováním státního rozpočtu pro rok 2018 se ovšem nový ministr financí „blýsknul“ ještě jednou zprávou.

Rozhodl se totiž důchodce poslat do práce a místo zaslouženého odpočinku jim ukázat, že si mají peníze zasloužit. „Určitě sedmsedátiletý člověk nebude řídit autobus, ale může sekat v parku trávu,“ řekl Pilný v rozhovoru pro Právo na konci května.

Nyní se k nim může ministr financí ve svých třiasedmdesáti přidat a jít jim příkladem. Pracovní nástroj už dostal od Milana Chovance, který ho Pilnému v pondělí přinesl na vládu. „Padla kosa na kámen! Kdo posílá spoluobčany sekat trávu, měl by začít u sebe. Panu kolegovi z ANO jsem proto jednu pěknou kosu věnoval,“ okomentoval svůj dárek pro vládního kolegu ministr vnitra na Twitteru.

Vzhledem k tomu, že v nedělních Otázkách Václava Moravce Pilný prohlásil, že ho práce ministra nebaví, může se tak směle pustit do nového povolání žence.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora