Ve středu 17. května se od 18 hodin uskuteční další demonstrace proti Babišovi a Zemanovi. Organizátoři akce požadují smysluplné odvolání Andreje Babiše − tedy aby ministerstvo neovládal ani prostřednictvím svého člověka a mohl tam proběhnout nezávislý audit − a ústavní žalobu na prezidenta. Akce opět nese název Proč? Proto! tentokrát však s podtitulem Je to na nás!

Hlavní akce se opět uskuteční na Václavském náměstí v Praze. Organizátorům už se ale hlásí jejich kolegové z dalších měst. Už nyní je tak jasné, že demonstrace se uskuteční opět v Českých Budějovicích, pravděpodobně Brně a v Litoměřicích.

„Na nás je, zda chceme žít v zemi, kde si politik může dovolit úplně vše a stále zůstávat ve svém úřadě. Stále ovládat svou chobotnici politiky, ekonomiky a médií. Víme, že mnoho lidí ve své tíživé situaci chce volit ty, kteří jim slibují, že bude líp. Ale prosím podívejme se za oponu, ti vládci, kteří nedodržují základní pravidla, jako pan Babiš a Zeman, ti určitě zlepšení nepřinesou. Máme u nás i skvělé osobnosti, které mají základní pokoru a úctu k lidem. Ty hledejme a volme, prosím. Pak bude skutečně líp,“ uvádějí organizátoři.

Akce navazuje na setkání na Václavském náměstí v uplynulou středu. Podle policejních odhadů se jí zúčastnilo 20−30 tisíc lidí. Další tisíce lidí dorazily do ostatních měst. Zeman i Babiš akci kritizovali. Například Babiš řekl, že na Václavském náměstí bylo tolik lidí, kolik on má lajků u jednoho příspěvku na sociálních sítí. Zeman prohlásil, že demonstrující lidé jsou patologickou sedlinou společnosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora