Na letošní 25. únor je svoláno několik demonstrací. Jedno setkání proběhne už 24. února na Staroměstském setkání. Nese název Komunismus je ostuda lidstva! Komunisti jsou ostuda Česka. Pořadateli akce jsou iniciativy cechy.ru a bezkomunistu.cz.

„S komunistickým režimem, jsme se nevyrovnali. Považujeme za ostudné, že komunisté dosud sedí v Parlamentu ČR. Pojďme si připomenout památku hrdinů, kteří vzdorovali komunistické totalitě – v pátek 24. února v 17.00, v předvečer výročí bolševického puče, na Staroměstském náměstí.
A řekněme si, co budeme dělat pro to, aby komunisté volbami do parlamentu neprošli a abychom je zbavili vlivu ve společnosti, abychom dostali komunistickou totalitu a její zločiny do výuky ve školách, aby byly vyšetřeny nejtěžší zločiny komunismu,“ uvádějí pořadatelé.

„Na Staroměstském náměstí se k připomínce výročí komunistického puče scházíme už tradičně, už 12 let. Letos se sejdeme v pátek 24. února v 17 hodin. Vezměte si s sebou svíčky (nejlepší varianta je čajové svíčky a zavařovací sklenice) a odhodlání. Svoboda a demokracie nejsou samozřejmostí, je pro ně třeba něco udělat,“ stojí v pozvánce.